Достапни линкови

Орск: Најмалку десетмина загинати во експлозија во рудник


Најмалку десет луѓе загинале во експлозијата во еден локал во рускиот град Орск, соопшти министерството за вонредни ситуации денеска во Москва. Руските медуми јавуваат дека потоа избувнал голем пожар кој целосно го уништил локалот. Засега нема потврда дали станува збор за напад или за несреќен случај.
XS
SM
MD
LG