Достапни линкови

Скопје: Екстрадиција на Станислава Чочоровска Полетан


Македонската државјанка Станислава Чочоровска Полетан, обвинета за организирање транспорт на половина тон кокаин, кој беше запленет на граничниот премин Блаце, денеска треба да биде екстрадирана во Македонија. Чочоровска беше 4 месеци во притвор во Белград.
XS
SM
MD
LG