Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореја ќе го затвори нуклеарниот реактор по добивањето на замрзнатите фондови


Северно-корејското министерство за надворешни работи соопшти дека ќе го затвори нуклеарниот реактор веднаш по добивањето на замрзнатите банкарски фондови. Претставник на минисерството изјави дека за затворањето на реакторот нема да треба многу време.
XS
SM
MD
LG