Достапни линкови

Хавана: Воени регрути се обиделе да киднапираат авион


Властите на Куба соопштија дека двајца воени регрути се обиделе да киднапираат авион за да побегнат од земјата и притоа убиле еден офицер. Регрутите биле совладани и уапсени пред да полетаат за Соединетите Држави, се вели во соопштението на кубанското министертво за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG