Достапни линкови

Тетово: Бугарски државјанин загинал при експлозија на бензиска пумпа


Еден бугарски државјанин загинал денеска во Тетово при експлозија на една бензиска пумпа. Според анонимни полициски извори, до несреќата дошло кога работници од Бугарија тестирале како функционира подземната цистерна за складирање нафтени деривати, јави екипата на Телевизија Кис, која беше на местото на инцидентот.
XS
SM
MD
LG