Достапни линкови

Белград: Завршен збор на обвинетиот Јовановиќ за убисто на Ѓинѓиќ


Во Специјалниот суд во Белград денеска ке се одржи завршниот збор во судењето на обвинетиот Звездан Јовановиќ поранешен заменик командант на единицата за специјални операции за убиство на премиерот Зоран Ѓинѓиќ. Првообвинетиот Милорад Улемек Легија завршниот збор го даде на 27 април кога истакна дека нема никаква врска со атентатот на премиерот Ѓинѓиќ кој беше извршен на 12 март 2003 година. Седум обвинети се наогаат во затвор, а петтмина се во бегство.
XS
SM
MD
LG