Достапни линкови

Париз: Франција нема намера долгорочно да ги задржи трупите во Авганистан


Франција нема намера долгорочно да ги задржи трупите во Авганистан, изјави францускиот министер за надворешни работи Филип Дасти Блази. Оваа негова изјава доага неколку часа пред истекот на крајниот рок за повлекување на французите доколку сакаат двајцата француски цивили да не бидат егзекутирани од талибанците.
XS
SM
MD
LG