Достапни линкови

Париз: Изедначена битка на претседателските избори во Франција, покажуваат анкетите


Кандидатот на десницата на претојните претседателски избори во Франција Никола Саркози и неговиот ривал од социјалистичката партија Сеголен Роајал би освоиле ист број на гласови, по пеесет насто, покажуваат најновите анкети. Саркози досега водеше во сите испитувања на јавносто мислење. Првиот круг од изборите ќе се одржи в недела, додека вториот на шестти идниот месец.
XS
SM
MD
LG