Достапни линкови

Сант Петерсбург: Најавени протести на противниците на Владимир Путин


Противниците на рускиот претседател Влдимир Путин планираат да протестираат во Сант Петерсбург денеска,еден ден откако полицијата приведе над 150 лица кои се обидуваа да одржат сличен протест во Москва. Коалицијата на опозициските групи Втора Русија протестира поради надолната линија на демократски слободи во Русија. Полицијата во Сант Петерсбург најави дека ке се спртивстави на секое нарушување на јавниот ред.
XS
SM
MD
LG