Достапни линкови

Алжир: Група поврзана со Ал Каеда ја презеде одговорноста за вчерашните бомбашки напади


Група поврзана со терористичката оорганизација Ал Каеда ја превзеде одговорноста за вчерашните бомбашки напади во Алжир во кои беа убиени 23 лица, а најмалку 160 беа повредени. Како што јавуваат агенциите, цел на нападите била владината зграда, каде што се наоѓа и канцеларијата на премиерот Абделазис Белкхадем. Во нападите премиерот не беше повреден.
XS
SM
MD
LG