Достапни линкови

Вашингтон: САД ги отфрлија обвинувањата за тортура на ирански дипломат


Соединетоте држави ги отфрлија обвинувањата од иранскиот дипломат кој беше киднпиран во Ирак дека бил тортуриран од луге поврзани со агентите ан ЦИА Портпаролот за национална безбеднсот ан Белаат куќа Городон Џондроу изјави дека обвинуавњата на Јалал Шарафи за американската улога во неговото киднпирање претствуваат театар од иранската пропагандна машинерија Шарафи кој работи како секретар во ираснката амбасада во Багдада беше киднапиран во Февруари и ослободен минатата недела.
XS
SM
MD
LG