Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе инсталираат против ракетни бази во Европа дури и ако Русија се противи


Претставник на Пентагон изјави дека Соединетите Држави ќе ги инсталираат против-ракетните бази во Централна Европа дури и ако не успеат да ја убедат Русија дека нема причина за загриженост. Нема да дозволиме Русија да ни диктира какви билатерални договори ќе правиме со други земји, изјави Ерик Еделман, подстекретар за одбрамбена политика.
XS
SM
MD
LG