Достапни линкови

Брисел: ЕУ го финализира извештајот за двете нови членки Романија и Бугарија


Во Брисел се финализира извештајот за двете нови членки на Европската унија Романија и Бугарија. Извештајот за развојот на состојбата во овие две земји за тримесечниот период откако се вклучија во Унијата предвидено е да биде презентиарн викендов. Вчера пак Брисел одлучи да ги возобнови преговорите со Турција, кои беа во застој од јуни минатата година.
XS
SM
MD
LG