Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот ќе дебатира за законот за финансирање на воените потреби


Американскиот Сенат денеска треба да ја започне дебатата за законот за финансирање на воените потреби, кој содржи и барање за повлекување на американските сили од Ирак за една година. Овој закон во петокот беше усвоен во Претставничкиот дом, во кој доминираат демократите. Претседателот Џорџ Буш најави дека ќе стави вето на Законот доколку помине и во Сенатот.
XS
SM
MD
LG