Достапни линкови

Москва: Српска делегација на разговори со руски претставници за Косово


Српска делегација на чело со министерот за државна и локална самоуправа Зоран Лончар и претседателот на координативниот центар за Косово Санда Рашковиќ Ивиќ денеска во Москва ќе разговараат со високи руски претставници во врска со косовскиот статус, јавуваат агенциите. Руски официјални претставници деновиве се заложија за продолжување на преговорите за Косово и именување на нов претставник на ОН.
XS
SM
MD
LG