Достапни линкови

Скопје: Средба меѓу претседателот и премиерот за следните чекори во спорот со името со Грција


Претседателот Бранко Црвеснковски, премиерот Никола Груевски, шефот на дипломатија Антонио Милошосвки и македонскиот преставник во преговорите за името Никола Димитров денска ке одржат средба на која главна тема се очекува да бидат следните чекори во однос на спорот со името со Грција. Според вчерашната изјава на Гуевски од разговорите не треба да се очекуваат спектакуларни резултати. Отварање на прашањето за пополнување на испразнетите амбасадорски места не е предвидено.
XS
SM
MD
LG