Достапни линкови

Виена: Состанок на ОПЕК


На денешниот министерски состанок на Организацијата на земјите извознички на нафта ОПЕК во Виена би требало да биде постигната согласност за одржување на сегашното ниво на производството на нафта. Станува збор за околу дваесет и шест милиони барели дневно со што би се зачувало и сегашното ниво на цените од пеесет и осум долари за барел.
XS
SM
MD
LG