Достапни линкови

Багдад: Најмалку 18 луѓе загинале во експлозија на автомобил бомба


Најмалку 18 луѓе загинале во денешната експлозија на автомобил бомба во центарот на Багдад. И покрај засиленото присуство на американските и ирачките сили во Багдад, со цел да се запрат меѓу-верските насилства, речиси секојдневно се случуваат екслозии на автомобили бомби.
XS
SM
MD
LG