Достапни линкови

Скопје: Втор ден од посетата на словенечката делегација


Втор ден продолжува посетата на словенечката делегација во земјава, предводена од словенечкиот премиер Јанез Јанша кој денеска треба да оствари средба со Претседателот Бранко Црвенковски. За денеска е најавена и средба на миистерот за економија Вера Рафајловска со дваесетина словенечки бизнисмени кои престојуваат во земјава.
XS
SM
MD
LG