Достапни линкови

Токио: Јапонија лансира чевтрти шпионски сателит


Јапонија денеска го лансира во вслената својот четврти шпионски сателит. Со тоа, како што јавуваат агенциите, Јапонија стана уште една земја која може да го шпионира секој дел од светот. Токио го покрена овој систем пред десетина година, односно откако Северна Кореа истрела балистичка со долг дострел.
XS
SM
MD
LG