Достапни линкови

Виена: Трет ден од преговорите во Виена меѓу Белград и Приштина


Преговарачките тимови на Белград и Приштина на денешниот трет ден од преговорите во Виена, треба да ги изнесат своите ставови за планот на специјалниот пратеник на ОН Марти Ахтисари кои се однесуваат на економијата. Првата рунда преговори во Виена за косовскиот статус меѓу двете страни ќе траат до втори март.
XS
SM
MD
LG