Достапни линкови

Таџи: Најмалку петмина загинати, а над сто хоспитализирани во труење со хлор


Најмалку 5 лица загинаа, а над сто се хоспитализирани поради труење по експлозијата на камион кој превезувал хлор во ирачкиот град Таџи. Засега не се знае дали камионот бил цел на напад или станува збор за несреќа.
XS
SM
MD
LG