Достапни линкови

Брисел: Средба Никола Груевски – Јап Де Хоп Схефер


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Брисел ќе се состане со генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер, а ќе учествува и на состанокот на Северно атланскиот Совет. Вчера Груевски во Брисел се состана со премиерот на белгискиот регион Фландрија Ив Летерм, а до средбата со Хавиер Солана не дојде поради презафатеност на евро-комесарот.
XS
SM
MD
LG