Достапни линкови

Вашингтон: Конгресот започна со дебата за резолуцијата за Ирак


Во Конгресот започна дебата за резолуцијата со која се опонира планираното зголемување на америакнските трупи во Ирак. Резолуцијата нема легално дејство, но се смета како силен политички сигнал.
XS
SM
MD
LG