Достапни линкови

Исламабад: Посета на американскиот секретар за одбрана


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс во Исламабад се состана со пакистанскиот претседател Первез Мушараф. Ситуацијата во Авганистан беше една од главните теми, бидејки Соединетите Држави вршат притисок врз Пакистан да ја засили битката против талибанците и припадниците на Ал Каеда во пограничниот регион со Авганистан.
XS
SM
MD
LG