Достапни линкови

Мека: Средба на палестинскиот претседател Абас и лидерот на Хамас Месхал


Денеска во муслиманскиот свет град Мека во Саудиска Арабија ќе се сретнат Палестинскиот претседател Махмуд Абас и политичкиот лидер на движењето Хамас Халед Месхал. Целта на преговорите е заживување на напорите за формирање влада на единство и прекин на неколкумесечните меѓуфракциски борби во кои загинаа најмалку 100 лица.
XS
SM
MD
LG