Достапни линкови

Белград: Средба на претседателот Тадиќ со претставници на политичките партии


Во Белград денеска средба на претседателот Борис Тадиќ со претставници на политиките партии, тема косовскиот статус. Средбата која е во организација на Тадиќ има за цел постигнување на согласност за идните чекори за заштита на српските интереси во процесот на решавање на косовскиот статус.
XS
SM
MD
LG