Достапни линкови

Багдад: Ирак ги поканил Иран и Сирија на состанок за политичката и безбедносна ситуација во Ирак


Ирачката државна телевизија објави дека владата ги поканила соседните земји, вклучувајќи ги Иран и Сирија на состанок за политичката и безбедносната ситуација во Ирак. Состанокот би се одржал во наредниот месец. Исто така е соопштено дека дека Ирак има намера да ги прекине летовите од и за Сирија во обид да ги пресече врските на бунтовниците со соедните земји.
XS
SM
MD
LG