Достапни линкови

Хавана: Нова видео снимка на која е прикажан лидерот Фидел Кастро


На кубанската телевизија, за прв пат во последниве три месеци, беше прикажан лидерот Фидел Кастро во разговор со претседателот на Венецуела Уго Чавез. Тие имале дво-часовна средба и според Чавез, Кастро се опоравувал и бил во добро расположение.
XS
SM
MD
LG