Достапни линкови

Авганистан: Посета на Ненси Пелоси, новиот спикер на претставничкиот дом на Конгресот


Новиот спикер на претставничкиот дом на Американскиот конрес, Ненси Пелоси денеска го посети американскиот контингент во Авганистан. Како што јавуваат агенциите, Пелоси им се заблагодарила на војниците од Калифорнија за нивното учество во мисијата. Таа се сретнала и со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, но засега не се соопштуваат детали од нивните разговори.
XS
SM
MD
LG