Достапни линкови

Сеул: Наскоро продолжување на шест партитните преговори за северно корејската нуклеарна програма


Американскиот пратеник Кристифер Хил денеска во Сеул изјави дека 6-партитните преговори за северно-корејската нуклеарна програма ќе продолжат наскоро, но демантира дека е постигнат некаков договор во билатералните разговори што се одржаа неделава. Северно-корејскиот преговарач Ким Гван соопшти дека на разговорите во Берлин бил постигнат договор, но Хил изјави дека тоа не е точно.
XS
SM
MD
LG