Достапни линкови

Берлин: Претставување на главните ставови на Германија за претседавањето со ЕУ


Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер денеска ќе ги претстави главните ставови на неговата земја, која шест месеци ќе биде претседавач на Европската Унија. Се очекува тој да се осврне на неколку прашања, меѓу кои и решавањето на статусот на Косово, како и замрзнатите конфликти во Грузија и во Молдавија.
XS
SM
MD
LG