Достапни линкови

Берлин: Средба Кондолиза Рајс-Франк Валтер Штајнмаер


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска во Берлин ќе се состане со германскиот министер за надворешни Франк Валтер Штајнмаер. Таа во Германија ќе допатува од Блискиот исток, каде што вчера изјави дека модерните арапски држави го подржале планот на Претседателот Буш за испраќање дополнителни 20 илјади војници во Ирак.
XS
SM
MD
LG