Достапни линкови

Токио: Јапонија регистрирала прв случај на смртоносниот вирус на птичјиот грип


Јапонија соопшти дека регистрирала прв случај на смртоносниот вирус на птичјиот грип. Вирусот се појавил на една живинарска фарма во југо-западниот дел на земјата и засега нема извештаи за инфицирани луѓе.
XS
SM
MD
LG