Достапни линкови

Витлеем: Палестинскиот претседател Абаз присуствуваше на божиќната литургија


Палестинскиот претседател Махмуд Абаз присуствуваше на божиќната миса во Витлеем родното место на Исус Христос. Таму служеше Латинскиот патријарх на Ерусалим Мишел Сабах кој побара да престане братоубиствената војна меѓу палестинците и да почне нов мировен процес на Блискиот исток.
XS
SM
MD
LG