Достапни линкови

Лондон: Хитроу четврти ден затворен поради магла


Маглата веќе четири дена го покрива лондонскиот аеродром Хитроу. Десетици илјади патници и натаму чекаат на своите летови, но метеоролозите јавија дека маглата ќе биде присутна до идниот понеделник. Бритиш ервејз ги има суспендирано сите домашни летови. Меѓународните се одвиваат нормално.
XS
SM
MD
LG