Достапни линкови

Багдад: Посета на американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс, кој е во посета на Багдад, денеска изјави дека пристуството на морнарицата на Соединетите Држави во Персискиот Залив ја покажува американската заинтересираност за тој дел од севтот. Изјавата на Гејтс е всушност одговор на медиумските извештаи дека Соединетите Држави испраќаат воени бродови во регионот како воен притисок врз Иран.
XS
SM
MD
LG