Достапни линкови

Цирих: Денеска ФИФА ќе го прогласи најдобриот фудбалер годинава


Меѓународната фудбалска федерација ФИФА денеска во Цирих ќе го прогласи најдобриот фудбалер во оваа година. Главен претендент за Златната топка, според многумина, е Фабио Канаваро, капитенот на светскиот првак Италија и играч на Реал Мадрид. Кандидати се и Роналдињо и Зидан.
XS
SM
MD
LG