Достапни линкови

Пекинг: Продолжуваат шестпартитните преговори за Северна Кореја


По над едногодишен прекин, денеска во Пекинг продолжија шестпартитните преговори за контроверзната нуклерана програма на Северна Кореа. Американскиот пратеник на разговорите Кристофер Хил изјави дека Вашингтон ќе и даде на Северна Кореа безбедносни гаранции и енергетска помош доколку Пјонгјанг се откаже од нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG