Достапни линкови

Москва: Протести против Владимир Путин предводени од Гари Каспаров


Над 8 ипол илјади полицајци се распоредени во Москва заради одржување на редот за време на денешните протести на противниците на рускиот претседател Владимир Путин. Организаторите на протестот, предводени од поранешниот шаховски првак Гари Каспаров, реагираат на, според нив, запрените демократски реформи во Русија. Властите забранија демонстрантите да се движат низ центарот на Москва.
XS
SM
MD
LG