Достапни линкови

Талин: Посета на американскиот претседател Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш на пат кон Рига Летонија на самитот на НАТО, изутрината ја посети Естонија сојузник во борбата против тероризмот. Тој на церемонијата во Талин го пофали придонесот на оваа балтичка земја за мир и слобода во светот.
XS
SM
MD
LG