Достапни линкови

Газа: Двајца Палестинци загинале во денешните израелски напади


Во денешните израелски воздушни напади во Газа загинале двајца палестинци, јавија агенциите. Во тек е една од најголемите израелски акции во Појасот Газа, од повлекувањето пред една година, во која само вчера загинале околу 17 луѓе.
XS
SM
MD
LG