Достапни линкови

Вашингтон: Буш против идејата да им се помогне на Јапонија и Јужна Кореа да дојдат до нуклеарно оруж


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека е против идејата да им се даде помош на Јапонија и Јужна Кореа да добијат свое нуклеарно оружје како одговор на заканите од Северна Кореа. Буш повтори дека тој е за продолжување на дипломатските напори за решавање на кризата околу севернокорејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG