Достапни линкови

Рамала: Посета на шефот за надворешна политика на ЕУ Хавиер Солана


Шефот за надворешна политика на Европската Унија Хавиер Солана, денеска во Рамала ќе се состане со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Главна тема се можностите за обновување на блиско-источниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG