Достапни линкови

Рим: Едно лице загина, а 60 повредени во судир на два воза во римското метро


Во судир на два воза во римското метро едно лице загинало, а 60 биле повредени, од кои 20 сериозно. Инцидентот се случил во близина на централната станица Пјаца Виторио.
XS
SM
MD
LG