Достапни линкови

Москва: Убиен менаџер на Веесторог банка


Во Москва ноќеска е убиен менаџер на Веесторог банка втора по големина во Русија. Александар Плохин е убиен со куршум во глава и е пронајден во лифотот во зградата во која живеел. Обвинителството верува дека станува збор за нарачано убиство. Пред еден месец во Москва беше убиен вице гувернерот на централната Банка на Русија Андреј Козлов.
XS
SM
MD
LG