Достапни линкови

Јемен: Безбедносните служби спречиле два терористички напади врз постројки за нафта


Јеменските безбедносни служби соопштија дека спречиле два терористички напада врз постројки за нафта во јужниот дел на земјата. Во акцијата биле убиени 4-ца терористи, а загинал и еден припадник на обезбедувањето.
XS
SM
MD
LG