Достапни линкови

Брисел: Продолжува средбата на Солана со главниот преговарач за иранската нуклеарна програма


Високиот претставник за заедничка надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Хавиер Солана и главниот ирански преговарач за нуклеарни прашања али Лариџани денеска ќе ја продолжат вчера започнатата средба. Вчерашните разговори Солана ги оцени како позитивни и конструктивни.
XS
SM
MD
LG