Достапни линкови

Москва: Комеморации по повод две годишнината од завршувањето на заложничката криза во Беслан


Во Русија денеска се одржуваат комеморации по повод две годишнината од окончувањето на заложничката криза во училиштето во Беслан, Северна Осетија. На први септември пред две години група милитанти упадна во училиштето и држеше во заложништво околу илјада деца и родители. Три дена подоцна интервенираа безбедносните сили, при што над 330 лица загинаа.
XS
SM
MD
LG