Достапни линкови

Вашингтон: Честитка за изборот на новата влада од САД


Соединетите Држави го честитаа изборот на новата влада на Република Македонија и ја поздравија мирната транзиција на власта. Тоа, според соопштението испратено од американската амбасада во Скопје, испраќа позитивен сигнал во регионот. Честитки до премиерот Груевски испрати и премиерот на Косово Агим Чеку, кој нагласи дека владата на Косово е за тесна соработка и партнесрство затоа што односите меѓу Косово и Македонија се клучни за општиот развој во регионот.
XS
SM
MD
LG